Akcja „Piję wodę z kranu” latem w Dąbrowie Górniczej 

Wednesday, July 29, 2015 8:58:00 PM

Lato w mieście nie musi być uciążliwe, nawet w przypadku tropikalnych upałów. Przynajmniej tak jest w Dąbrowie Górniczej, gdzie stanęły 3 stanowiska z dystrybutorami z dąbrowską wodą i 3 kurtyny wodne. To kontynuacja akcji „Piję wodę z kranu” i zarazem pomysł Dąbrowskich Wodociągów na ochłodę podczas upałów.  

Dąbrowska woda ochłody doda

Dystrybutory wody i kurtyny wodne uruchamiane są w każdy ciepły dzień lata, kiedy temperatura powietrza przekroczy 20 stopni Celsjusza. Woda z nich pochodzi z Dąbrowskich Wodociągów. Na stoiskach z dystrybutorami serwowana jest woda gazowana i niegazowana: - Woda pochodzi bezpośrednio z wodociągów. To ta sama woda, która płynie w kranach mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dąbrowską wodą można się nie tylko ochłodzić w upalny dzień, ale także pić ją bezpośrednio z kranu, ponieważ jest bardzo dobrej jakości – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Orzeźwiająca mgiełka wody

Darmową i orzeźwiającą wodę można otrzymać na stoiskach Dąbrowskich Wodociągów zlokalizowanych przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria 3 oraz w centrum miasta: na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia oraz przy wejściu do Parku Hallera. Przy dwóch ostatnich lokalizacjach oraz na Placu Bema stoją także kurtyny wodne, swoim wyglądem przypominające bramę, do której możemy wejść po wodną dawkę orzeźwienia. – Wybrane przez nas lokalizacje to miejsca tłumnie odwiedzane przez dąbrowian. Zarówno stoiska z dystrybutorami z dąbrowską wodą, jak i kurtyny wodne szczególnie przydadzą się przy przystankach autobusowych, gdzie promienie słońca są szczególnie uciążliwe. Nic więc dziwnego, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem – tłumaczy Andrzej Malinowski.

Piję wodę z kranu

Instalacja dystrybutorów i kurtyn wodnych to kontynuacja akcji „Piję wodę z kranu”, którą w kwietniu rozpoczęły Dąbrowskie Wodociągi. Wówczas po raz pierwszy w historii Dąbrowskiego Półmaratonu, a być może i po raz pierwszy w tego typu zawodach, zamiast wody butelkowanej zawodnicy otrzymali wodę prosto z kranu: - Chcemy przekonać mieszkańców Dąbrowy Górniczej do wysokiej jakości wody dostarczanej przez naszą firmę – mówi Andrzej Malinowski i dodaje: – Picie wody z kranu jest bezpieczne i zdrowe, to duża oszczędność, a przy okazji chronimy środowisko nie zużywając plastikowych butelek – dodaje Andrzej Malinowski.

Darmowa woda do picia

Woda z Dąbrowskich Wodociągów podawana jest ze specjalnych dystrybutorów zlokalizowanych:

- przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria 3
- w centrum miasta: na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia oraz przy wejściu do Parku Hallera

Czy wiesz, że…

Dąbrowska woda jest zdrowa, bezpieczna i tania?
Zdrowa: Woda dostarczana przez Dąbrowskie Wodociągi pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych (ze studni znajdujących się od 55 do 150 metrów pod ziemią) zlokalizowanych w Ujejscu, Trzebiesławicach, Ząbkowicach i Łazach Błędowskich, gdzie jest ujmowana z odwiertów w warstwie triasowej z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez oraz inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania makroskładniki jak sód i potas.

Bezpieczna: To, że wodę z kranu można pić tylko po zagotowaniu to stereotyp. Próbki wody pobierane są nie tylko na ujęciach, ale również na sieci wodociągowej liczącej ponad 500 km. Następnie trafiają do akredytowanego laboratorium, w którym poddawane są badaniom (ok. 1 300 miesięcznie). Woda w Dąbrowskich Wodociągach spełnia te same normy co woda w Niemczech, Austrii czy Francji i nadaje się do picia prosto z kranu.

Tania: Jeden metr sześcienny wody w Dąbrowie Górniczej kosztuje 6,56 zł czyli cena litra to niespełna 1 grosz (0,007 zł). Jeśli wodą z kranu chcielibyśmy napełnić 1,5 litrowe butelki, to za cenę jednego m3 wypełnilibyśmy ich aż 666! To zaspokoiłoby zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wodę przez 11 miesięcy!

Pisano o nas:

TVS
WP
Portal samorządowy

 

   
PWiK Dąbrowa G�rnicza

Internetowe Biuro Obs�ugi Klienta
Pogotowie Wodno kanalizacyjne 994
© 2006 - 2018 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza
Dom mediowy Pimedia