Bieg Skrzata czyli Dzień Dziecka na sportowo

Moda na uprawianie sportu w plenerze na dobre opanowała Dąbrowę Górniczą. W biegach po pustyni czy, jak w kwietniowym XI Półmaratonie Dąbrowskim biorą udział tysiące osób. W niedzielę 3 czerwca przyszedł czas na najmłodszych, którzy wzięli udział w Biegu Skrzata rozgrywanym w parku Hallera. To już kolejna edycja tych niezwykłych zawodów, w których co roku bierze udział grubo ponad 1000 dzieci. Do udziału zachęcały Dąbrowskie Wodociągi, które zapewniły Skrzatom wodę z kranu i wodne gadżety.
Bieg Skrzata to wyjątkowe nie tylko w skali regionu, ale całej Polski zawody. To co wyróżnia tą imprezę od innych to liczba uczestników i kategorii wiekowych: od maluchów aż po licealistów. W poprzednich latach do zabawy przyłączyli się również Darth Vader i szturmowcy z Gwiezdnych Wojen, a także wielu innych przebierańców. W tym roku było nie mniej wesoło i kolorowo.
Trasa wyścigów odbywających się w parku im. Gen. Hallera w Dąbrowie Górniczej liczyła, w zależności od kategorii wiekowej, od 200 m do 1000 m. Udział w biegu był bezpłatny. Dla wszystkich spragnionych uczestników biegowej zabawy Dąbrowskie Wodociągi, partner imprezy, dostarczyły wodę z kranu. Była ona dostępna poprzez specjalne dystrybutory, zaś na mecie dzieci otrzymały „odblaskową kropelkę” Dąbrowskich Wodociągów. Organizatorem imprezy było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.