Dąbrowskie Wodociągi częstują kranówką na boisku piłkarskim, biegu z przeszkodami i… dożynkach 

Tuesday, August 30, 2016 7:58:00 AM

Wrzesień w Dąbrowie Górniczej zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Już w najbliższy weekend w parku Hallera odbędą się Festiwal Ludzi Aktywnych z występem Dawida Podsiadło i Dożynki z koncertem Sylwii Grzeszczak. Z kolei 24 września park Hallera będzie miejscem wyjątkowych zawodów Off Road Run, jedynego biegu z przeszkodami w centrum miasta.
Partnerem wszystkich wydarzeń są Dąbrowskie Wodociągi, które będą częstować uczestników darmową i orzeźwiającą wodą w ramach akcji "Piję wodę z kranu".

Dąbrowskie Wodociągi do picia wody z kranu przekonywały przez całe lato częstując nią tysiące plażowiczów przy Pogorii 3, jednego z najpopularniejszych zbiorników w woj. śląskim. Dodatkowo w kilku popularnych miejscach w mieście uruchomiły kurtyny wodne. W połowie sierpnia wodociągi dostarczyły wodę na pustynię specjalnie dla zawodników Cross Maratonu Pustyni Błędowskiej i Półmaratonu Suhara. Natomiast w ostatni weekend sierpnia wspierały orzeźwiającą wodą piłkarzy i kibiców podczas turnieju „100 drużyn na 100 lat Dąbrowy Górniczej”, który odbył się na obiekcie LKS Tęczy Błędów.
We wrześniu Dąbrowskie Wodociągi pojawią się na dużych miejskich imprezach, gdzie będą częstować zdrową, smaczną, darmową wodą z kranu.

Festiwal Ludzi Aktywnych i jubileuszowe Dożynki
Pierwsze z imprez odbędą się już 3 i 4 września w Parku Hallera. Organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nich udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.
Pierwszego dnia czyli w sobotę 3 września odbędzie się Festiwal Ludzi Aktywnych, którego główną atrakcją będzie występ dąbrowianina Dawida Podsiadło. Ale Festiwal to nie tylko koncerty. W jego trakcie około 70 zagłębiowskich organizacji pozarządowych zaprezentuje swoją działalność dąbrowskim obywatelom. To już 10. edycja festiwalu, którego celem jest promocja aktywności społecznej, ruchów obywatelskich, działań lokalnych, stowarzyszeń i fundacji oraz usług, które są przez nie świadczone.
4 września odbędą się natomiast jubileuszowe Dożynki, podczas których wystąpi Sylwia Grzeszczak, której piosenka „Tamta dziewczyna” jest jednym z hitów tegorocznego lata. Na scenie pojawią się również artyści i zespoły z terenu Zagłębia. Na odwiedzających w weekend park Hallera czekać będą konkursy i wydarzenia towarzyszące, dla najmłodszych przygotowane będą warsztaty plastyczne i atrakcje Miasteczka PKZ.
Weekend w parku Hallera będzie kolejną okazją do hucznego świętowania 100. Rocznicy nadania Dąbrowie Górniczej praw miejskich.

Woda z kranu dla ochłody latem w Dąbrowie Górniczej
Tegoroczna akcja lato Dąbrowskich Wodociągów to część większej kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której Dąbrowskie Wodociągi przekonują, że woda prosto z wodociągów jest zdrowa, bezpieczna i tania. Zdrowa ponieważ pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Bezpieczna: każdego miesiąca wykonywanych jest ok. 1300 badań, które potwierdzają jej najwyższą jakość. Jest też tania: 1,5 litra kosztuje około jednego grosza.
- Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy przekonują się do dobrej jakości wody prosto z kranu i chętnie ją piją. Dlatego zdecydowaliśmy o rozszerzeniu akcji i udziale w wydarzeniach, które odbywają się w Dąbrowie Górniczej. 14 sierpnia dostarczyliśmy wodę na pustynię specjalnie dla zawodników Cross Maratonu Pustyni Błędowskiej i Półmaratonu Suhara, a we wrześniu będziemy na trasie biegu z przeszkodami, na koncertach w parku i dożynkach – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

PWiK Dąbrowa G�rnicza

Internetowe Biuro Obs�ugi Klienta
Pogotowie Wodno kanalizacyjne 994
© 2006 - 2018 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza
Dom mediowy Pimedia