Dzień Przedsiębiorczości w Dąbrowskich Wodociągach 

Thursday, April 02, 2015 9:41:00 PM

Po raz kolejny Dąbrowskie Wodociągi wzięły udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości – inicjatywie, dzięki której młodzież w praktyczny sposób poznaje rynek pracy. 25 marca br. spółkę odwiedziło trzech uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego, gdzie pod okiem doświadczonych pracowników zapoznali się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach.

Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. jak co roku zaangażowały się w akcję, która skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. – Jesteśmy dumni, że Dąbrowskie Wodociągi są postrzegane przez młodych ludzi jako atrakcyjne miejsce pracy. Fachowiec na rynku pracy jest na wagę złota, dlatego współpracujemy ze szkołami, zapraszamy uczniów na praktyki by pokazać im jak wyglądają codzienne obowiązki w naszym przedsiębiorstwie. Obecnie bardzo ciężko o dobrych specjalistów, uważam więc, że takie inicjatywy są potrzebne, ponieważ wskazują młodym ludziom kierunek rozwoju – podkreśla Andrzej Malinowski Prezes Dąbrowskich Wodociągów.

Dzień przedsiębiorczości to wydarzenie, dzięki któremu młodzież podczas kilkugodzinnych wizyt w firmach, zdobywa praktyczną wiedzę oraz informacje na temat wymagań i kwalifikacji w danej branży. To świetny sposób na rozpoczęcie ścieżki zawodowej, urealnienie wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, a także okazja do porównania swoich umiejętności z potrzebnymi kwalifikacyjnymi na danym stanowisku. Podczas wizyty pod okiem doświadczonych pracowników uczniowie wykonują podstawowe czynności, które są codziennością na danym stanowisku. W tym roku Dąbrowskie Wodociągi odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego. Przedsiębiorstwo było miejscem doświadczeń trzech uczniów, którzy zapoznali się z praktycznymi aspektami pracy na stanowiskach: inspektora ds. nadzoru budowlanego, specjalisty ds. monitoringu TV i operatora oczyszczalni ścieków.

W zeszłym roku w akcji w całej Polsce wzięło udział 18 tys. firm i 50 tys. uczniów z ponad 700 szkół, zaś w samej Dąbrowie Górniczej ponad 700 uczniów, którzy odwiedzili ponad 250 firm. W tym roku na oficjalnej stronie www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl z terenu Dąbrowy Górniczej zarejestrowało się siedem szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Zawodowych "Sztygarka" im. St. Staszica, Techniczne Zakłady Naukowe, Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego.

PWiK Dąbrowa G�rnicza

Internetowe Biuro Obs�ugi Klienta
Pogotowie Wodno kanalizacyjne 994
© 2006 - 2018 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza
Dom mediowy Pimedia