Kranówka w bidonach zawodników podczas IX Półmaratonu Dąbrowskiego  

Friday, April 01, 2016 12:43:00 PM

O walorach dąbrowskiej wody z wodociągów będzie można przekonać się już w sobotę 9 kwietnia podczas Biegu Skrzata oraz w niedzielę 10 kwietnia podczas IX Półmaratonu Dąbrowskiego Arcelor Mittal Poland. Specjalnie dla zawodników i kibiców przygotowano kilka punktów poboru wody na trasie biegu oraz na starcie i mecie. Dodatkowo, jako oficjalny partner imprezy Dąbrowskie Wodociągi ufundowały dla wszystkich biegaczy bidony na wodę, które zostaną wręczone na mecie.

Tym przedsięwzięciem Dąbrowskie Wodociągi chcą przekazać mieszkańcom, że picie wody z kranu jest ekologiczne, ponieważ nie zwiększamy produkcji plastikowych butelek. Ponadto woda z kranu jest czysta, bezpieczna, zawiera wiele składników mineralnych, a przede wszystkim jest tańsza niż butelkowana.

- Woda, która zastanie podana zawodnikom pochodzi bezpośrednio z wodociągów. To dokładnie ta sama woda, która płynie w naszych kranach. A dodajmy, że Dąbrowa Górnicza może poszczycić się bardzo dobrą jakością wody dostarczanej mieszkańcom. Dzięki takim akcjom chcemy przekonać, że nic nie stoi na przeszkodzie by pić ją prosto z kranu – mówi Andrzej Malinowski, prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów. I dodaje: Nasza woda jest zdrowa: pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Jest też bezpieczna, każdego miesiąca wykonujemy ok. 1300 badań, które potwierdzają jej najwyższą jakość.

Woda w Dąbrowie Górniczej:

Pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych zlokalizowanych w Ujejscu, Trzebiesławicach, Ząbkowicach i Łazach Błędowskich. Jest ujmowana z odwiertów w warstwie triasowej z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, m.in. wapń, magnez, sód i potas.

Próbki wody są pobierane nie tylko w ujęciach, ale również w sieci wodociągowej liczącej ponad 500km. Następnie trafiają do akredytowanego laboratorium, w którym poddawane są badaniom. Miesięcznie wykonywanych jest ok. 1300 oznaczeń fizykochemicznych, mikrobiologicznych i sensorycznych. Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają, że dąbrowska woda spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia.

 

Parametry wody z ujęcia głębinowego w Ujejscu, która dostarczana będzie zawodnikom i kibicom:
Suma składników mineralnych: 464,3 mg/l
Anion wodorowęglanowy (HCO3) 285,5 mg/l Kation magnezowy (Mg2+) 31,0 mg/l
Anion fluorkowy (F -) 0,1 mg/l Kation wapniowy (Ca2+) 82,0 mg/l
Anion siarczanowy (SO42-) 47,0 mg/l Kation sodowy (Na+) 4,81 mg/l
Anion chlorkowy (Cl-) 14,0 mg/l Kation potasowy (K+) <1,0 mg/l

Bidony dla uczestników Półmaratonu Dąbrowskiego

Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. w ramach akcji „Piję wodę z kranu” ufundowały dla wszystkich biegaczy bidony na wodę, które zostaną wręczone na mecie biegu.

Bidony spożywcze (0,7 l) mają delikatnie niebieskie zabarwienie oraz zamknięcie w postaci białego korka flip-top. Wykonane są z tritanu, najwyższej klasy materiału podobnego w strukturze do poliwęglanu. Materiał ten jest w 100% bezpieczny dla zdrowia, ponieważ nie posiada w swoim składzie bisfenolu A.

Bidony są bardzo wytrzymałe i mogą być wielokrotnie używane do picia wody zimnej i ciepłej. Nie poddają się wysokiej temperaturze kawy czy herbaty i nie odbarwiają się na przykład od soków owocowych. Można je myć w zmywarce, nawet w temperaturze 80°C. Odpowiednio używane mogą z powodzeniem posłużyć kilka lat.

PWiK Dąbrowa G�rnicza

Internetowe Biuro Obs�ugi Klienta
Pogotowie Wodno kanalizacyjne 994
© 2006 - 2018 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza
Dom mediowy Pimedia