Mobilny pobór krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza

w dniu 1 kwietnia 2019 r. w godz. od 10:00 do 14:00 na

MOBILNY POBÓR KRWI

“Zamiast robić dziś psikusa, oddaj krew do busa”

MIEJSCE: parking przy Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowskie Wodociągi dla każdego uczestnika akcji przekażą upominek w postaci bidonu do picia wody.

PAMIĘTAJ: zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, zjedz niskotłuszczowy posiłek, wypij większą ilość wody.

ZAPRASZAMY  DO  UDZIAŁU  W  AKCJI!!!


1 kwietnia „Zamiast robić dziś psikusa oddaj krew do busa” przed dąbrowską komendą Policji

W związku z przypadającymi na 2019 rok obchodami 100 rocznicy powstania Policji, policjanci z Dąbrowy Górniczej włączają się w akcję „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. 1 kwietnia od godz. 10.00 do 14.00 na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Więc w prima aprylis – „Zamiast robić dziś psikusa oddaj krew do busa”. Akcję wspierają Dąbrowskie Wodociągi, które dla wszystkich, którzy oddadzą krew ufundowały bidony wielokrotnego użytku z hasłem „Piję wodę z kranu!”.

Już 1 kwietnia mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy będą w pobliżu Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, mogą honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Policjanci oraz pracownicy policji, którzy dzielą się życiodajnym płynem, to osoby pełne empatii, zawsze gotowi do niesienia pomocy. Dzięki zaangażowaniu w akcję krwiodawstwa mogą wspomóc najbardziej potrzebujących. To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce.

„Zamiast robić psikusa oddaj krew do busa

Informacji o akcji udziela:

Oficer Prasowy Jednostki KMP Dąbrowa Górnicza

asp. szt. Mariusz Miszczyk

tel. 32-6394-333 lub kom. 798-030-089