Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości w Dąbrowskich Wodociągach 

Tuesday, May 09, 2017 2:35:00 PM

Na liście dąbrowskich miejsc, które w tym roku odwiedziła młodzież w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości po raz kolejny znalazły się Dąbrowskie Wodociągi. 26 kwietnia 2017 roku w firmie pojawiło się 10 uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnych gdzie pod okiem doświadczonych pracowników zapoznali się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach.

Dzień przedsiębiorczości to wydarzenie, dzięki któremu młodzież podczas kilkugodzinnych wizyt w firmach, zdobywa praktyczną wiedzę oraz informacje na temat wymagań i kwalifikacji w danej branży. To świetny sposób na rozpoczęcie ścieżki zawodowej, zrewidowanie wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, swoich umiejętnościach i potrzebnych kwalifikacjach. Podczas wizyty pod okiem doświadczonych pracowników uczniowie wykonują podstawowe czynności, które są codziennością na danym stanowisku.

Dąbrowskie Wodociągi atrakcyjnym pracodawcą

Po raz kolejny wśród miejsc, które odwiedziła młodzież były Dąbrowskie Wodociągi: - Nasza firma postrzegana jest jako atrakcyjne miejsce pracy. Jesteśmy z tego dumni, bo jest to zarazem dowód jak ogromną drogę pokonaliśmy: od firmy postrzeganej jako mało ciekawe miejsce realizacji planów zawodowych, do pożądanego przez młode osoby pracodawcy – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Dąbrowskie Wodociągi od wielu lat otrzymują liczne wyróżnienia potwierdzające nie tylko wysoką jakość świadczonych usług na rzecz mieszkańców, ale również etyczne relacje z pracownikami. „Solidna Firma 2016”, Zielona Karta Lidera Bezpiecznej Pracy, kolejna „Gazela Biznesu”, Grand Prix w konkursie „Kryształy PR-u” czy „Ambasador Fair Play w biznesie”, to nagrody otrzymane przez Dąbrowskie Wodociągi tylko za rok 2016. Szczególnie warto podkreślić ostatnie wyróżnienie. Tytuł „Ambasadora Fair Play w biznesie”, otrzymują firmy, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play”, czyli takiego, które podchodzi uczciwie i etycznie do relacji z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami i społecznością lokalną.

26 kwietnia spółkę odwiedziło 10 uczniów z 3 szkół: Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka”, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego i I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego. Odbyli kilkugodzinne praktyki na wybranych stanowiskach m.in. laboranta, sekretarki, informatyka, specjalisty ds. public relations, dyspozytora, mistrza i inspektora ds. sieci wodociągowej.

W poprzednich latach, w każdej edycji brało udział nawet 18 tys. firm i 50 tys. uczniów z ponad 700 szkół. W tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorczości wzięło udział 444 uczniów z terenu Dąbrowy Górniczej, uczęszczających do I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego, Technicznych Zakładów Naukowych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

Uczniowie mogli wybrać z wielu firm i instytucji działających w Dąbrowie Górniczej. Wśród nich znalazły się także te z Dąbrowskiej Rady Biznesu, w której od lat aktywnie działają Dąbrowskie Wodociągi. Rada znalazła się w tym roku wśród laureatów w kategorii „Najaktywniejsze Instytucje w programie Dzień Przedsiębiorczości 2016” i została nagrodzona za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych. Firmy członkowskie zaoferowały 100 miejsc w swoich zakładach i siedzibach.

„Dzień Przedsiębiorczości” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

PWiK Dąbrowa G�rnicza

Internetowe Biuro Obs�ugi Klienta
Pogotowie Wodno kanalizacyjne 994
© 2006 - 2018 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza
Dom mediowy Pimedia