Dąbrowskie Wodociągi dostarczyły wodę na Bieg Skrzata

6 maja w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbyła się kolejna edycja niezwykłego Biegu Skrzata. To jedyna taka impreza w Polsce, w której bierze udział tak wiele młodych osób. W zeszłorocznej było to 1150 biegaczy. Impreza miała charakter biegowej zabawy, w której udział mogło wziąć każde dziecko: od maluchów aż po licealistów. Partnerem wydarzenia były Dąbrowskie Wodociągi, które zapewniły uczestnikom wodę z kranu i maskotki „Kropelki wody”.

Impreza pierwotnie miała się odbyć 8 kwietnia, tuż przed Półmaratonem Dąbrowskim, wtedy jednak plany pokrzyżowała pogoda. Tym razem również aura nie rozpieszczała uczestników, którzy mimo niesprzyjających warunków tłumnie zjawili się na starcie.

Trasa wyścigu odbywającego się w parku im. Gen. Hallera w Dąbrowie Górniczej liczyła, w zależności od kategorii wiekowej, od 200 m do 1000 m. Organizatorem Biegu Skrzata było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Dla wszystkich spragnionych uczestników biegowej zabawy Dąbrowskie Wodociągi, partner imprezy, dostarczyły wodę z kranu. Była ona dostępna poprzez specjalne dystrybutory, zaś na mecie dzieci otrzymywały maskotkę „Kropelkę wody” Dąbrowskich Wodociągów.