Komunikat o przerwie w dostawie wody na ulicy Ujejskiej

pracownik wodociągów

W związku z awarią na sieci wodociągowej, w terminie od 24 lipca do 27 lipca 2020 r. do godzin popołudniowych na ul. Ujejskiej od nr 110c w kierunku Wojkowic Kościelnych występuje przerwa w dostawie wody.

Służby techniczne Dąbrowskich Wodociągów prowadzą intensywne działania naprawcze polegające na usuwaniu awarii w rejonie budynku 128b: prace prowadzone są 24 godziny na dobę.  Niestety usuwanie awarii odbywa się w niezwykle trudnych warunkach. W miejscu awarii przechodzi ciek odprowadzający wody gruntowe oraz opadowe z dużego obszaru Ujejsca. Ponadto ze względu na bardzo intensywne opady deszczu prace trzeba było kilkakrotnie przerywać a każdy opad powoduje zalewanie miejsca wykopu, z którego każdorazowo trzeba następnie wypompować wodę i usunąć naniesioną ziemię.

Spółka planuje przywrócić dostawę wody w dniu 27 lipca w godz. popołudniowych. Dokładamy wszelkich starań, aby sytuacja na sieci wodociągowej w ul. Ujejskiej się nie powtórzyła.  Do czasu przywrócenia działania wodociągu Dąbrowskie Wodociągi zapewniają mieszkańcom dostawę wody beczkowozami.

Informacje dotyczące awarii są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej w zakładce przerwy w dostawie wody.  Aktualnych informacji udziela również Centrum Dyspozytorskie Dąbrowskich Wodociągów pod bezpłatnym numerem 994.

Za zaistniałe niedogodności przepraszamy. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Ujejskiej za wyrozumiałość i zapewniamy, że podejmujemy niezbędne działania, aby możliwie szybko sytuacja wróciła do normy.