W dniu 30 czerwca br. Rada Nadzorcza Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o.o. dokonała zmiany na stanowisku Prezesa Zarządu. Od 1 lipca 2020 r., funkcję tę pełni Pan Piotr Gil. Zastąpił on Pana Andrzeja Malinowskiego zarządzającego Dąbrowskimi Wodociągami przez ostatnie 28 lat.

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Dąbrowskich Wodociągów to konsekwencja zmiany celów strategicznych i organizacyjnych spółki.

– Wspólnie z radą nadzorczą przed nowym prezesem stawiamy dwa wyzwania. Pierwszym z nich jest redukcja kosztów funkcjonowania spółki i zwiększenie jej zdolności do generowania przychodów w działalności pozataryfowej, co docelowo powinno się przełożyć na ograniczenie dopłat do ceny wody z budżetu miasta. Drugim z celów jest zmierzenie się z konsekwencjami zmieniającego się klimatu i dostosowanie do nich miejskiego systemu gospodarowania wodami opadowymi – mówi Marcin Bazylak, Prezydent Dąbrowy Górniczej, i dodaje, że zmiana strategii wymaga również świeżego spojrzenia na spółkę i wyjścia poza utarte schematy.

– Jestem przekonany, że Piotr Gil spełni pokładane oczekiwania i zrealizuje stawiane przed nim cele – podsumowuje Prezydent Dąbrowy Górniczej.

Nowo powołany Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów ma 40 lat i mieszka w Dąbrowie Górniczej. Jest absolwentem Wydziału Przedsiębiorczości i Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Od 2004 roku związany z sektorem prywatnym, gdzie pełni funkcje m.in. dyrektora finansowego oraz członka zarządu w spółkach kapitałowych i zdobywa doświadczenie w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi.

– Jestem zwolennikiem ewolucji, a nie rewolucji. Dąbrowskie Wodociągi są spółką dobrze zarządzaną, ale jest wiele obszarów, zwłaszcza po stronie kosztów funkcjonowania, którym warto poświęcić więcej uwagi – mówi Piotr Gil i zaznacza, że siłą każdego przedsiębiorstwa są ludzie.

– Jestem przekonany, że wspólnie z pracownikami Dąbrowskich Wodociągów stworzymy zgrany zespół, który będzie w stanie stawić czoła wszystkim wyzwaniom stawianym przed spółką – podsumowuje nowy prezes Dąbrowskich Wodociągów.

Na stanowisku Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Pan Piotr Gil zastąpił Pana Andrzeja Malinowskiego, który Dąbrowskimi Wodociągami, a wcześniej Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej, kierował od 1992 roku. W tym czasie spółka przeszła metamorfozę od zupełnie nowej firmy powstałej z przekształcenia rejonowego oddziału Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach, aż po nowoczesne przedsiębiorstwo, którego rozwiązania w zakresie technologii czy inwestycji są inspiracją dla innych przedsiębiorstw wodociągowych w całej Polsce.

Polecane artykuły

Dąbrowskie Wodociągi sp. z o.o.
ul. Powstańców 13
41-300 Dąbrowa Górnicza
(32) 262 47 74
sekretariat@dabrowskie-wodociagi.pl

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

  Dąbrowskie Wodociągi sp. z o.o.
  ul. Powstańców 13
  41-300 Dąbrowa Górnicza
  (32) 262 47 74
  sekretariat@dabrowskie-wodociagi.pl

  Newsletter

  Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

   Dbamy o jakość wody dla Dąbrowian

                      

   Dbamy o jakość wody dla Dąbrowian