O firmie

42
Lata na rynku
539
km sieci wodociągowej
505
km sieci kanalizacyjnej

Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. świadczą profesjonalne usługi w zakresie gospodarki wodno – ściekowej na obszarze 189 km2 w Dąbrowie Górniczej największej gminie województwa śląskiego. Każdego dnia troszczymy się, aby woda dostarczana była w sposób nieprzerwany, a jej jakość i walory smakowe spełniały oczekiwania około 114 tys. mieszkańców gminy.

Dąbrowa Górnicza może poszczycić się bardzo dobrą jakością wody dostarczaną mieszkańcom. Woda pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych zlokalizowanych w Ujejscu, Trzebiesławicach, Ząbkowicach i Łazach Błędowskich. Ujmowana jest z odwiertów w warstwie triasowej z obszaru jurajskiego, bogatych w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Woda jest stabilna pod względem fizykochemicznym, jak i mikrobiologicznym. Nie wymaga więc skomplikowanych procesów uzdatniania.

Bogaty potencjał techniczny pozwala na świadczenie dodatkowych usług takich jak: badania laboratoryjne wody i ścieków, inspekcji rurociągów kamerą telewizyjną, ciśnieniowe czyszczenie sieci kanalizacyjnej, remont elementów uzbrojenia, budowy rurociągów i przyłączy wodociągowych, diagnostyki sieci wodociągowej oraz prac eksploatacyjnych. Firma odpowiada na potrzeby rynku i stara się optymalnie spełniać oczekiwania klientów.

Rzetelność i wiarygodność firmy zostały potwierdzone licznymi nagrodami: Przedsiębiorstwo Fair Play, Solidna Firma,  Zielona Karta Lider Bezpiecznej Pracy, Jakość Roku, Gazele Biznesu.